В Україні покажуть фільм про Квітку Цісик

4 квітня телеканал "Інтер" проводить допрем'єрний показ документального фільму "Квітка. Голос у єдиному екземплярі".

Покази відбудуться у Києві, Львові, Одесі, Луганську, Івано-Франківську, Тернополі і Чернівцях.

Фільм присвячений пам'яті видатної особистості - всесвітньо відомої співачки українського походження Квітки Цісик. Саме 4 квітня 2013 року їй мало б виповнитися 60 років, але через хворобу вона передчасно пішла з життя.

Автори фільму "Квітка. Голос в єдиному екземплярі" спробують дослідити, у чому феномен цієї людини. Вони намагатимуться знайти відповідь на питання, чому протягом десятиліть пісні у виконанні Квітки Цісик справляють на людей гіпнотичне враження. 

Про Квітку Цісик у фільмі розкажуть її рідні та близькі (чоловік Ед Ракович, син Едді, родина зі Львова), люди, з якими вона працювала, її прихильники.

Телеглядачі матимуть змогу побачити єдине ексклюзивне відеоінтерв'ю Квітки Цісик українською мовою, яке у свій час вдалося записати директору оркестру Національної філармонії Олександру Горностаю. 

Автори сценарію: Леся Вакулюк та Наталя Ковальова
Режисер-постановник: Софія Чемерис 
Генеральний продюсер проекту: Ганна Безлюдна

Київ. Показ відбудеться у Червоному залі Будинку кіно 4 квітня о 18:30, за адресою: м.Київ, вул. Саксаганського, 6. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном:  (044) 287 52 25.

Одеса. Показ відбудеться у Артхаусному кінотеатрі U-cinema 4 квітня о 18:00, за адресою: м.Одеса, Французький бульвар, 33. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном: (0482) 33-95-10 

Львів. Показ відбудеться у Палаці Мистецтв 4 квітня о 19:00, за адресою: м. Львів, вул.Коперника, 17. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном:  (032) 261 44 91

Луганськ. Показ відбудеться у Луганському Національному університеті ім.Тараса Шевченко (головний корпус, малий актовий зал) 4 квітня о 16:00, за адресою: м.Луганськ, вул. Оборонна, 2. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном:  (0642) 58-04-47

Івано-Франківськ. Показ відбудеться за адресою Книгарня "Є" 4 квітня о 18:30, за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 31. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном: (0342) 22 42 28

Тернопіль. Показ відбудеться в Українському домі "Перемога" 4 квітня о 18:00, за адресою: м. Тернопіль, бул. Тараса Шевченка, 27. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном: (0352) 25 24 02

Чернівці. Показ відбудеться у кінотеатрі "Чернівці" 4 квітня о 18:00, за адресою: м. Чернівці, вул. Університетська, 10. Вхід на показ безкоштовний за запрошеннями. Деталі за телефоном: (0372) 52 73 37

У Львовві у пам'ять про Квітку Цісик також організовано благодійну акцію - збір коштів для придбання пересувного мамографа - медичного апарату для ранньої діагностики раку молочної залози, від якого пішла з життя співачка.

Премєрний телепоказ відбудеться 5 квітня о 00:00 на телеканалі "Інтер", повідомляє його прес-служба.

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.