Спецпроект

У Єкатеринбурзі відкриється музей Ернста Неізвєстного

Більше ста унікальних експонатів будуть представлені в Музеї Ернста Неізвєстного, який відкриється на батьківщині скульптора в Єкатеринбурзі на початку квітня. Всі експонати - скульптури, офорти, малюнки - є оригіналами.

Про це повідомляє tvkultura.ru.

Як розповіла директор Свердловського краєзнавчого музею (музей Неізвєстного стане його підрозділом) Наталя Вєтрова, роботи знаменитого скульптора збиралися з різних міст Росії, а також з музейних зібрань в Сінгапурі та Швеції. 48 артефактів їх власники погодилися передати музею в дар, інша частина майбутньої експозиції наразі викуповується. На ці цілі з обласного бюджету виділено більше 15 мільйонів рублів.

"Сам Ернст Неізвєстний передав у музей більше 20 офортів і шість скульптур, найзнаменитішою з яких можна вважати "Серце Христа", - уточнила Вєтрова.

Друг скульптора, один з ініціаторів створення музею, художник Віталій Волович передав в дар виставковому майданчику чотири офорти Неізвєстного. "Це останні роботи Ернста, які залишалися в моїй особистій колекції", - зізнався він.

У музеї також буде встановлено сучасне мультимедійне обладнання. За задумом організаторів, воно дозволить відвідувачам познайомитися з тими роботами скульптора, які через великі розміри фізично неможливо виставити в будівлі музею.

Перший Музей Ернста Неізвєстного на Уралі відкриється 9 квітня. Він розташовуватиметься в особняку XIX століття, який знаходиться навпроти резиденції уральського повпреда.

Теми

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.