Спецпроект

У Ріо-де-Жанейро відкритий музей сучасного мистецтва

Минулого тижня в Ріо-де-Жанейро відкрився музей сучасного мистецтва Латинської Америки Casa Daros. Він розташувався у відреставрованому особняку XIX століття, побудованому у неокласичному стилі за проектом архітектора Франсішку Жоакіма Бетенкура да Сілва (Francisco Joaquim Bethencourt da Silva).

Про це пише travel.ru.

На реставрацію будівлі пішло 7 років і 30 мільйонів доларів. У результаті на площі 12 тисяч квадратних метрів обладнано декілька виставкових залів, бібліотека сучасної літератури Латинської Америки та конференц-зали для семінарів.

Адреса музею - вулиця Rua General Severiano, 159. До 14 квітня його можна відвідувати безкоштовно, потім вартість квитка для дорослого туриста складе 12 бразильських реалів (менше 200 рублів). Комплекс відкрився виставкою Cantos Cuentos Colombianos, на якій представлені роботи десяти колумбійських художників. Casa Daros в Ріо став єдиною філією швейцарського приватного музею сучасного латиноамериканського мистецтва в Цюріху - найбільшого в Європі сховища робіт майстрів з Латинської Америки.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.