Спецпроект

В Москві відкривають музей дяді Пушкіна

Літературний будинок-музей Василя Львовича Пушкіна відкриє свої двері в Москві в червні - до дня народження його геніального племінника.

Про це пише portal-kultura.ru.

Дерев'яний особняк, який визнаний зразком московського ампіру, повністю відновлено і, де це припустимо, технічно модифіковано. Ця будівля на Старій Басманний вулиці стане філією Державного музею Пушкіна на Пречистенці.

Внутрішнє оздоблення будинку відтворено практично з нуля. За останні 100 років будинок горів три рази. Останні мешканці поїхали звідси в 1974 році. Якийсь час тут була контора, потім деякий час будинок був порожній. У 1998 році уряд Москви пообіцяв відновити особняк, але до реставрації приступили тільки рік тому.

Весь цей час працівники Державного музею Пушкіна збирали майбутню експозицію: вдалося знайти навіть предмети, що належали родині поета. Сьогодні реставрацію практично завершено: залишилося розвісити штори і розставити меблі.

Теми

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.