Спецпроект

Скрипка з "Титаніку" чекає на аукціон. ФОТО

Завершено дослідження автентичності скрипки з червоного дерева, яка вижила після загибелі лайнера "Титанік" у 1912 році.

Про це пише prostir.museum.

Скрипка належала капельмейстру Воллесу Гартлі, який разом із сімома музикантами грали християнські хорали, щоб заспокоїти паніку серед пасажирів, що сідали у шлюпки після аварії на кораблі.

Скрипку знайшли через 10 днів після загибелі лайнера у шкіряній валізі-футлярі з ініціалами Гартлі, прив'язаній до його тіла. Цю скрипку йому подарувала наречена з нагоди їхніх заручин, тож скрипку повернули їй. Після її смерті, сестра віддала скрипку християнським місіонерам із Армії спасіння разом із футляром для сигар та золотою каблучкою Гартлі. Звідти скрипка потрапила до вчителя музики, а від нього — до учениці-аматорки. Через багато років син останньої виявив скрипку у мами на горищі у 2006 році. Відтоді скрипку досліджували на автентичність, яка була успішно доведена.

Скрипка з "Титаніка"

Тепер колекціонери об'єктів із "Титаніка" з нетерпінням чекають появи інструмента на аукціоні. Ціна скрипки буде стартувати із 5 нулів. На продаж також буде виставлений футляр для сигарет та каблучка музиканта. Перед тим, наприкінці березня, об'єкти виставлять на публічний огляд у Белфасті, де було збудовано "Титанік".

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.