Спецпроект

Скрипка з "Титаніку" чекає на аукціон. ФОТО

Завершено дослідження автентичності скрипки з червоного дерева, яка вижила після загибелі лайнера "Титанік" у 1912 році.

Про це пише prostir.museum.

Скрипка належала капельмейстру Воллесу Гартлі, який разом із сімома музикантами грали християнські хорали, щоб заспокоїти паніку серед пасажирів, що сідали у шлюпки після аварії на кораблі.

Скрипку знайшли через 10 днів після загибелі лайнера у шкіряній валізі-футлярі з ініціалами Гартлі, прив'язаній до його тіла. Цю скрипку йому подарувала наречена з нагоди їхніх заручин, тож скрипку повернули їй. Після її смерті, сестра віддала скрипку християнським місіонерам із Армії спасіння разом із футляром для сигар та золотою каблучкою Гартлі. Звідти скрипка потрапила до вчителя музики, а від нього — до учениці-аматорки. Через багато років син останньої виявив скрипку у мами на горищі у 2006 році. Відтоді скрипку досліджували на автентичність, яка була успішно доведена.

Скрипка з "Титаніка"

Тепер колекціонери об'єктів із "Титаніка" з нетерпінням чекають появи інструмента на аукціоні. Ціна скрипки буде стартувати із 5 нулів. На продаж також буде виставлений футляр для сигарет та каблучка музиканта. Перед тим, наприкінці березня, об'єкти виставлять на публічний огляд у Белфасті, де було збудовано "Титанік".

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.