Спецпроект

Скрипка з "Титаніку" чекає на аукціон. ФОТО

Завершено дослідження автентичності скрипки з червоного дерева, яка вижила після загибелі лайнера "Титанік" у 1912 році.

Про це пише prostir.museum.

Скрипка належала капельмейстру Воллесу Гартлі, який разом із сімома музикантами грали християнські хорали, щоб заспокоїти паніку серед пасажирів, що сідали у шлюпки після аварії на кораблі.

Скрипку знайшли через 10 днів після загибелі лайнера у шкіряній валізі-футлярі з ініціалами Гартлі, прив'язаній до його тіла. Цю скрипку йому подарувала наречена з нагоди їхніх заручин, тож скрипку повернули їй. Після її смерті, сестра віддала скрипку християнським місіонерам із Армії спасіння разом із футляром для сигар та золотою каблучкою Гартлі. Звідти скрипка потрапила до вчителя музики, а від нього — до учениці-аматорки. Через багато років син останньої виявив скрипку у мами на горищі у 2006 році. Відтоді скрипку досліджували на автентичність, яка була успішно доведена.

Скрипка з "Титаніка"

Тепер колекціонери об'єктів із "Титаніка" з нетерпінням чекають появи інструмента на аукціоні. Ціна скрипки буде стартувати із 5 нулів. На продаж також буде виставлений футляр для сигарет та каблучка музиканта. Перед тим, наприкінці березня, об'єкти виставлять на публічний огляд у Белфасті, де було збудовано "Титанік".

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.