У Києві святкуватимуть білоруський День Волі

25 березня 2013 року (понеділок), о 12:00 біля пам'ятника Уладзіміру Караткєвічу (знаходиться поруч з Посольством Білорусі по вул. Михайла Коцюбинського, 3, метро "Університет") розпочнеться вшанування білоруського Дня Волі.

Про це повідомляє прес-група Білоруського Центру в Україні.

Цього дня відзначається 95-та річниця проголошення Білоруської Народної Республіки (БНР).

25 березня 1918 року в Мінську було проголошено Третю уставну грамоту, за якою Білоруська Народна Республіка проголошувалася вільною й незалежною державою, у якій вся влада належала білоруському народові. Єдність та соборність білорусів були основною метою проголошення БНР.

Учасники акції привітають білорусів всього світу зі святом та вимагатимуть від офіційного Мінську звільнення усіх політичних в'язнів, припинення репресій та проведення демократичних виборів.

Білоруський Центр запрошує представників українських політичних партій та громадських організацій, журналістів і небайдужих громадян на День Волі.

Дивіться також інші матеріали за темою "Білорусь"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.