У Росії хочуть за рік створити єдиний підручник з історії

Міністр освіти і науки Російської Федерації Дмітрій Ліванов заявив, що створити єдиний підручник з історії вдасться за один рік.

Про це повідомляє Лента.ру.

"Хороший підручник історії, навіть якщо він один, залишає можливість для роздумів, для вибудовування різних версій подій, що відбулися і історичних концепцій", - сказав міністр, пояснивши, що підручник повинен розвивати здатність мислити.

Ліванов також пояснив, що створювати посібник для школярів повинні професійні історики, а не політики. "Тому що історія - це наука", - сказав він.

Для того щоб підручник викликав довіру і вчителів, і учнів, вважає міністр, під його текстом повинні підписатися двадцять кращих істориків Росії. Не уточнюється, чи Ліванов назвав імена конкретних людей.

На думку глави освітнього відомства, процес навчання історії - це зв'язування логікою ланцюжка важливих історичних фактів, при цьому шукати зв'язок учні повинні разом із учителями.

З ідеєю створити єдиний шкільний підручник з історії виступив 19 лютого президент РФ Владімір Путін. Він запропонував залучити до роботи над посібником не тільки співробітників РАН, але й історичне та військово-історичне товариства.

Сам президент очолює опікунську раду Російського історичного товариства, президентом якого є спікер Держдуми Сєргєй Наришкін. Ні в Наришкіна, ні у Путіна історичної освіти немає.

У грудні 2012 року віце-прем'єр РФ Дмітрій Козак висловлював намір підготувати закон про введення попередньої експертизи підручників історії "на предмет спотворення історичних фактів".

Дивіться також інші матеріали ІП за темою "Підручник"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.