Спецпроект

Стару електростанцію перероблять в музей архітектури за € 100 млн

Паризьке бюро Atelier Zundel Cristea (AZC) нещодавно виграло конкурс проектів перетворення лондонської електростанції Баттерсі на музей архітектури.

Про це пише architector.ua.

Будівля з більш ніж 80-річною експлуатацією розташована на південному березі Темзи в оточенні житлових, промислових і офісних будівель, біля залізничного вокзалу та парку.

Побудована між 1930 і 1955 роками будівля у вікторіанському стилі є прекрасним зразком архітектури, з оригінальними інтер'єрами в стилі ар-деко, з облицюванням з червоної цегли і чотирма бетонними трубами, що підносяться на 103 метри над землею. Колишня електростанція, що працювала на вугіллі, буде перетворена на музей архітектури від Середньовіччя до сучасної епохи.

Лондонська електростанція Баттерсі 

За задумом архітекторів музей повинен стати місцем, яке залучає всі вікові категорії населення, не тільки несе архітектурну інформацію, але і є розважально-культурним центром.

Найбільш примітною особливістю проекту вартістю € 100 млн є атракціон "Гірки" - новий об'єкт, який взаємодіє з існуючою структурою, запрошуючи відвідувачів в подорож по зовнішнім і внутрішнім просторами комплексу.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.