Спецпроект

У Москві відкриється музей прищів і шрамів. ФОТО

Ряди московських медичних музеїв незабаром поповняться. До двох існуючих в місті закладів незабаром додасться третій, де відвідувачі зможуть дізнатися про історію боротьби із шкірними хворобами в Москві і побачити лякаючі воскові моделі дивовижних "болячок".

Про це пише mk.ru.

Новий музей дерматології незабаром з'явиться за адресою: Москва, Ленінський проспект, будинок 17, в будівлі філіалу Московського науково-практичного центру дерматовенерології і косметології.

Один із залів цього двоповерхового особняка буде цілком відведено під постійну експозицію, яка розповість відвідувачам про історію розвитку дерматології в Москві. Лікарям і студентам-медикам буде цікаво побачити галерею портретів всіх головних борців із шкірними хворобами в Москві починаючи з середини XIX століття, погортати старовинні книги та журнали з дерматології, а також побачити виставку архівних фотографій і документів.

А звичайним відвідувачам буде цікаво поглянути на скляні стелажі з восковими моделями, що зображають прояви різних захворювань на шкірі людини. Моторошнуваті виразки, висипу і рубці на самих різних частинах людських тіл, зроблені з жовтуватого воску, нікого не залишать байдужими; багатьом з них більше ста років - саме за такими зліпками навчалися студенти-дерматологи на початку XX століття.

Експонати майбутнього музею

За словами Миколи Потекаєва, директора Московського науково-практичного центру дерматовенерології і косметології і ініціатора створення музею, як тільки ремонт в будівлі буде завершено, москвичі зможуть побачити унікальну експозицію своїми очима.

Теми

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.