АНОНС на СЬОГОДНІ: Прем'єра телевізійної "Історичної правди"

Сьогодні, у вівторок - 12 березня, о 22:00 – на телеканалі ZIK стартує телепрограма "Історична правда з Вахтангом Кіпіані", створена спільно з нашим сайтом. Перша програма - таємниці останніх днів Романа Шухевича + офіційна відповідь ФСБ...

Програма виходитиме щовівторка у вигляді тележурналу тривалістю 1 година. Програма називатиметься "Історична правда" - так само, як і створений майже три роки тому на платформі "Української правди" сайт, головним редактором якого є Вахтанг Кіпіані.

У фокусі першого випуску - останні дні головнокомандувача УПА Романа Шухевича та те, що чекало на нього після смерті. У студії - син Юрій Шухевич, експертами виступили історики Микола Посівнич, Володимир В'ятрович, Ігор Дерев'яний, Руслан Забілий, Дмитро Вєдєнєєв тощо.

 

Які обставини призвели до трагічної загибелі Головнокомандувача УПА?

Чому генерал Чупринка фатального дня – 5 березня 1950 року – залишився без охорони?

Чому один із провідників націоналістичного руху не погодився продовжувати боротьбу проти комуністичного режиму з-поза меж України?

Анонс телевізійного циклу програм на каналі ZIK

Чому влада незалежної України не може пояснити громадянам, де саме похований генерал?

Чому повну інформацію про життя і смерть командира УПА вперто не хочуть оприлюднювати в архівах московських спецслужб?

Жовтень 1950-го. Публікація американської газети "Свобода". Звістка про смерть Шухевича запізнилася на півроку...

Також у програмі - унікальне відео психіатричної експертизи, що її у 1978 році пройшов у США легендарний генерал-дисидент Петро Григоренко, який перед виїздом з Радянського Союзу багато років карався у вітчизняних психіатричках. Це відео нам надав відомий психіатр, учасник правозахисного руху Семен Глузман.

"Наша мета – показувати історію максимально об’єктивно, наближено до джерел, до людей, які були очевидцями і учасниками цих подій", – вважає ведучий і керівник проекту – журналіст і історик Вахтанг Кіпіані.

"Історична правда" виходитиме щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Facebook!

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.