АНОНС на СЬОГОДНІ: Прем'єра телевізійної "Історичної правди"

Сьогодні, у вівторок - 12 березня, о 22:00 – на телеканалі ZIK стартує телепрограма "Історична правда з Вахтангом Кіпіані", створена спільно з нашим сайтом. Перша програма - таємниці останніх днів Романа Шухевича + офіційна відповідь ФСБ...

Програма виходитиме щовівторка у вигляді тележурналу тривалістю 1 година. Програма називатиметься "Історична правда" - так само, як і створений майже три роки тому на платформі "Української правди" сайт, головним редактором якого є Вахтанг Кіпіані.

У фокусі першого випуску - останні дні головнокомандувача УПА Романа Шухевича та те, що чекало на нього після смерті. У студії - син Юрій Шухевич, експертами виступили історики Микола Посівнич, Володимир В'ятрович, Ігор Дерев'яний, Руслан Забілий, Дмитро Вєдєнєєв тощо.

 

Які обставини призвели до трагічної загибелі Головнокомандувача УПА?

Чому генерал Чупринка фатального дня – 5 березня 1950 року – залишився без охорони?

Чому один із провідників націоналістичного руху не погодився продовжувати боротьбу проти комуністичного режиму з-поза меж України?

Анонс телевізійного циклу програм на каналі ZIK

Чому влада незалежної України не може пояснити громадянам, де саме похований генерал?

Чому повну інформацію про життя і смерть командира УПА вперто не хочуть оприлюднювати в архівах московських спецслужб?

Жовтень 1950-го. Публікація американської газети "Свобода". Звістка про смерть Шухевича запізнилася на півроку...

Також у програмі - унікальне відео психіатричної експертизи, що її у 1978 році пройшов у США легендарний генерал-дисидент Петро Григоренко, який перед виїздом з Радянського Союзу багато років карався у вітчизняних психіатричках. Це відео нам надав відомий психіатр, учасник правозахисного руху Семен Глузман.

"Наша мета – показувати історію максимально об’єктивно, наближено до джерел, до людей, які були очевидцями і учасниками цих подій", – вважає ведучий і керівник проекту – журналіст і історик Вахтанг Кіпіані.

"Історична правда" виходитиме щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Facebook!

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.