Спецпроект

АНОНС: Конкурс для музеїв на проведення експериментальних виставок

Стартує проект "Актуальний Музей: Стратегія динамічного розвитку" у рамках програми грантів Благодійного фонду Ріната Ахметова "Розвиток України" (проект "Динамічний музей")

Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара" огролошує конкурс на проведення серії експериментальних виставок у рамках проекту "Актуальний музей". 

Музеї України запрошуються  до участі.

"Музейні заклади України мають розкішні збірки, що висвітлюють унікальні теми, утім вони залишаються недоступні для широкого відвідувача здебільшого через відсутність достатніх експозиційних площ, міжмузейного партнерства, брак коштів (а часом знань та ініціативи) на влаштування цікавих експозицій. Відтак, перед музеями України постає завдання адаптуватися до вимог ХХІ століття, створити відкриту систему єдиного простору, комунікації та взаємообміну. Успішність вирішення цих проблем залежить і від експериментів, здатності музею генерувати і втілювати нові ідеї." - йдеться у прес-релізі організаторів проекту.

Проект "Актуальний музей" і, зокрема його складова – програма інноваційного музейного партнерства, покликані заохотити музейну спільноту країни на пошуки креативних рішень застарілих проблем та відповідей на новітні виклики, на активізацію міжмузейного партнерства й інноваційну творчість у музейній та культурно-мистецькій сферах (експериментальні виставки,  перфоманси, вистави, концерти, спеціальні події, презентації тощо).

На базі експериментальних виставок планується проведення тематичних тренінгів.

Програма інноваційного музейного партнерства здійснюватиметься паралельно з освітньо-тренінговою програмою. Вона передбачає створення експериментальної лабораторії шляхом технічної модернізації (додаткове експозиційне обладнання, мультимедійні засоби) найбільшої виставкової галереї Музею Івана Гончара (260 м2) із суміжною залою (80 м2).

Програма започатковується двома пілотними виставками, які будуть відібрані на конкурсних засадах і проведені у 2013–2014 роках. Для здійснення цих проектів буде надано на узгоджений період виставкове приміщення, додаткове технічне оснащення, а також покриття інших  витрат.

Вимога до проектів: заявки на інноваційні виставкові проекти мають подаватися музеями або у партнерстві з музеями і базуватися на їхніх збірках. До участі в конкурсі запрошуються національні, державні, комунальні, громадські й приватні музеї України.

Бюджет проекту – до 30 тис. грн.

Часові межі:  два виставкові проекти здійснюватимуться у 2013–2104 роках. Програма продовжуватиметься і після завершення  ґрантового періоду. Кращі пропозиції будуть
здійснюватися, за домовленістю сторін, і надалі.

Критерії оцінки: актуальність проекту, інноваційність та новизна ідеї, практичне значення для розвитку музейної галузі, реалістичність впровадження проекту та його оптимальна ресурсомісткість. Переваги надаватимуться проектам, що тематично стосуються культурної спадщини. Заявки розглядаються науково-методичною радою НЦНК "Музей Івана Гончара". Аплікації, надіслані на конкурс, не рецензуються.

Форму аплікації  можна завантажити на   http://honchar.org.ua/dynamic

Заявку слід надсилати в електронному вигляді на E-mail-адресу   honchar_museum@ukr.net
Кінцевий термін подання заявок  – 8 квітня 2013 р., 17:00.
Оголошення результатів конкурсу  – 15 квітня 2013 р. на сайті www.honchar.org.ua
(розділ "Динамічний музей").

Теми

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.