Спецпроект

Музей жахів в Лондоні виставив свою колекцію на продаж

31 січня London Dungeon - знаменитий театральний атракціон британської столиці, існуючий 38 років, - закрився у зв'язку з переїздом. Оновлений London Dungeon відкриє двері 1 березня в будівлі Каунті-хол, в двох кроках від колеса огляду.

Про це пишуть "Ведомости".

Ще в січні туристів, що опинилися поруч із Лондонським мостом, зустрічали зомбі, вбивці та повії. Вони запрошували відвідати London Dungeon і познайомитися там з найтемнішими сюжетами історії міста за останню тисячу років. 

В експозицію входили не тільки предмети, що викликають страх, такі як середньовічні знаряддя тортур, але і театралізовані історії у відповідних декораціях. Так, історія Джека Різника розгорталася в пабі Ten Bells - копії того самого, куди згідно з легендою часто заглядали Джек і його жертви. Злодійства перукаря Суїні Тодда відбувалися у цирульні, яка була точною "реплікою" тієї, що знаходилася за адресою Фліт-стріт, 186 (де тепер розташований звичайний кіоск). У виставах були задіяні також легендарні лондонські привиди, жертви чуми та інші порушники спокою і закону.

Коли прийшов час переїжджати і оновлювати колекцію, директор Бен Світ вирішив не передавати експонати для кінозйомок і продавати не колекціонерам, а фанам - тим, хто насправді прив'язаний до London Dungeon і його спадщини.

3 лютого на одному з блошиних ринків London Dungeon влаштував розпродаж експонатів. Тут можна було купити людські кінцівки, скелети, кістки, очні яблука, клубки павутиння, знаряддя тортур, мітлу, злу ляльку, пластмасовий гарбуз і щура, майстерно вирізаний трон з драконами та інші речі, які ідеально підійдуть якщо не для домашнього інтер'єру, то для святкування Хеллоуїна.

На подив працівників London Dungeon, шанувальники розкупили експонати всього за 20 хвилин і велика частина тих, хто прийшов змогла лише отримати безкоштовні паперові наклейки з логотипом музею. Найменші експонати, наприклад, значки, продавалися за 20 пенсів, а найдорожчий екземпляр - дерев'яні колодки для тортур з фірмовим написом - пішов за 200 фунтів. Скелети пішли за 50 фунтів, а за стакани і пляшки з пабу Ten Bells - від 5 до 30 фунтів. Всі виручені кошти підуть на благодійність. 

В оновленому London Dungeon з'являться нові герої. "Наприклад, Гай Фокс з його ідеєю підірвати будинок парламенту, або кровожерливий монарх Генріх VIII", - розповіла старший менеджер по роботі з клієнтами London Dungeon Клаудія Паркер. - "Ми розробили сучасні сценарії та декорації. З нами співпрацювали костюмери, зайняті в роботі над фільмами "Пірати Карибського моря" і "Гра престолів", макіяж для акторів розробили фахівці MAC Cosmetics. Ми також будемо використовувати нові технології 3D та підготуємо дві нових вистави-поїздки, де вам доведеться не просто сидіти в паровозику, а брати участь у цих заходах, веселитися і боятися. Ми задіємо всі п'ять почуттів наших відвідувачів".

Паркер підкреслила, що при цьому музей залишається "все тим же легендарним London Dungeon; і як і раніше нас надихає ідея про те, що страшне можна зробити смішним".

Квитки в новий музей вже продаються на сайті: дорослим - £ 18,45, дітям старше 10 - £ 14,40. На місці дорослий квиток обійдеться в £ 26, дитячий (старше 10) - £ 19,20. Кількість місць обмежена, рекомендується купувати квитки заздалегідь.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.