Спецпроект

Збираються знести найдовшу ділянку Берлінського муру

Планують знести найдовшу зі збережених ділянок Берлінського муру, який розмежовував Західний і Східний Берлін.

Про це повідомляє День.

Про рішення ліквідувати окремі блоки заявив глава регіону Франц Шульц. Їх встановлять поблизу: на березі річки Шпрее - паралельно тій частині стіни, звідки їх приберуть.

Влада переконує, що дані заходи необхідні для того, щоб забезпечити вільний прохід городян з вулиці Мюленштрассе, вздовж якої йде Берлінський мур, до парку на Шпрее.

Також навесні 2013 року в цьому районі компанія Living Bauhaus збирається побудувати між Берлінським муром і берегом Шпрее житловий будинок висотою 63 метри.

Берлінці виступили проти рішення влади, звинувативши у всьому проект Living Bauhaus. Вони вважають, що не можна допустити руйнування найдовшого ділянки стіни і забудови парку на Шпрее.

Крім того, вони вважають неприпустимим будівництво житлової висотки на колишній "смузі смерті": за часів Холодної війни прикордонникам НДР дозволялося відкривати вогонь по тих, хто намагався нелегально перетнути кордон. У даному випадку такою "смугою смерті" була якраз територія між берегом Шпрее і муром.

В інтернеті активісти розмістили петицію проти будівництва житлового будинку та знесення блоків Берлінського муру.

Дивіться також: "1989: ось як почалося падіння Берлінського муру. ВІДЕО"

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.