Спецпроект

Збираються знести найдовшу ділянку Берлінського муру

Планують знести найдовшу зі збережених ділянок Берлінського муру, який розмежовував Західний і Східний Берлін.

Про це повідомляє День.

Про рішення ліквідувати окремі блоки заявив глава регіону Франц Шульц. Їх встановлять поблизу: на березі річки Шпрее - паралельно тій частині стіни, звідки їх приберуть.

Влада переконує, що дані заходи необхідні для того, щоб забезпечити вільний прохід городян з вулиці Мюленштрассе, вздовж якої йде Берлінський мур, до парку на Шпрее.

Також навесні 2013 року в цьому районі компанія Living Bauhaus збирається побудувати між Берлінським муром і берегом Шпрее житловий будинок висотою 63 метри.

Берлінці виступили проти рішення влади, звинувативши у всьому проект Living Bauhaus. Вони вважають, що не можна допустити руйнування найдовшого ділянки стіни і забудови парку на Шпрее.

Крім того, вони вважають неприпустимим будівництво житлової висотки на колишній "смузі смерті": за часів Холодної війни прикордонникам НДР дозволялося відкривати вогонь по тих, хто намагався нелегально перетнути кордон. У даному випадку такою "смугою смерті" була якраз територія між берегом Шпрее і муром.

В інтернеті активісти розмістили петицію проти будівництва житлового будинку та знесення блоків Берлінського муру.

Дивіться також: "1989: ось як почалося падіння Берлінського муру. ВІДЕО"

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.