Спецпроект

Збираються знести найдовшу ділянку Берлінського муру

Планують знести найдовшу зі збережених ділянок Берлінського муру, який розмежовував Західний і Східний Берлін.

Про це повідомляє День.

Про рішення ліквідувати окремі блоки заявив глава регіону Франц Шульц. Їх встановлять поблизу: на березі річки Шпрее - паралельно тій частині стіни, звідки їх приберуть.

Влада переконує, що дані заходи необхідні для того, щоб забезпечити вільний прохід городян з вулиці Мюленштрассе, вздовж якої йде Берлінський мур, до парку на Шпрее.

Також навесні 2013 року в цьому районі компанія Living Bauhaus збирається побудувати між Берлінським муром і берегом Шпрее житловий будинок висотою 63 метри.

Берлінці виступили проти рішення влади, звинувативши у всьому проект Living Bauhaus. Вони вважають, що не можна допустити руйнування найдовшого ділянки стіни і забудови парку на Шпрее.

Крім того, вони вважають неприпустимим будівництво житлової висотки на колишній "смузі смерті": за часів Холодної війни прикордонникам НДР дозволялося відкривати вогонь по тих, хто намагався нелегально перетнути кордон. У даному випадку такою "смугою смерті" була якраз територія між берегом Шпрее і муром.

В інтернеті активісти розмістили петицію проти будівництва житлового будинку та знесення блоків Берлінського муру.

Дивіться також: "1989: ось як почалося падіння Берлінського муру. ВІДЕО"

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».