Спецпроект

В Португалії відкриють музей та назвуть вулицю на честь Моурінью

У рідному місті Жозе Моурінью Сетубале назвуть вулицю і відкриють музей на честь 50-річного ювілею знаменитого тренера.

Про це пише gazeta.ua.

"Ми лише хочемо віддати належне Моурінью, а ця виставка - один із способів це зробити. Сам Жозе повний ентузіазму і вже підтвердив, що відвідає захід", - наводить слова мера Сетубала Марії Дорес Мейра видання AS.

Серед експонатів на виставці будуть присутні копії всіх трофеїв, завойованих Жозе зі своїми командами, Золотий м'яч, а також пальто, в якому він, очолюючи "Порту", обіграв "Манчестер Юнайтед" в сезоні 2003/04.

Святкове дійство заплановане на 23 березня.

Жозе Моурінью народився 26 січня 1963 року в Сетубале. Протягом своєї тренерської кар'єри, Жозе Моурінью працював в португальських "Бенфіці", "Сортінге", "Лейрії" та "Порту". Саме з "Порту" пов'язані перші гучні успіхи Жозе Моурінью. З цим клубом Моурінью виграв Лігу чемпіонів.

У 2004 році фахівця запросили працювати в лондонський "Челсі", а в 2008 році Моурінью став тренером італійського "Інтера", і йому знову скоряється Ліга чемпіонів. Відзначимо, що Моурінью став третім в історії футболу тренером, якому вдавалося приводити клуби до перемоги в цьому турнірі двічі. Крім Жозе Моурінью таких успіхів досягали Ернст Хаппель і Оттмар Хітцфельд.

У травні 2010 року Жозе Моурінью став головним тренером мадридського "Реала". На цій посаді португальський фахівець трудиться і понині. Разом з "Реалом" Моурінью виграв Кубок Іспанії і чемпіонат. Цікаво, але Жозе Моурінью є єдиним у світі тренером, якому вдавалося з різними клубами вигравати Кубки Португалії, Англії, Італії та Іспанії. Крім того, крім Моурінью ще жодному тренеру не вдавалося приводити свої команди до перемог в чотирьох країнах: Португалії, Англії, Італії та Іспанії.

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.