Спецпроект

Частинки Челябінського метеориту передали в музей. ФОТО

Голова Челябінської області Росії Міхаіл Юрєвіч доручив передати часточки знайденого на льоду озера Чебаркуль метеориту в обласний краєзнавчий музей.

Про це пише news.mail.ru. 

"Я сам занурювався у воду, але дно дуже мулисте, для пошуків потрібна спецтехніка, світло. Упевнений, на дні ми знайдемо й інші залишки метеорита", - цитує прес-служба керівника Чебаркульського району Андрєя Орлова.

 Озеро Чебаркуль і ополонка, яку нібито пробила одна з часточок метеориту, який вибухнув в атмосфері. Фото:

Зазначається, що привезені ним осколки були знайдені на поверхні льоду, не в самому озері.

Як відомо, вранці 15 лютого жителі ряду регіонів Уралу спостерігали політ метеорного тіла, яке під гострим кутом увійшло в атмосферу землі і зруйнувалося в околицях міста Челябінськ, орієнтовно на висоті 15-25 км.

 Не Земля

Ударна хвиля від цих руйнувань пошкодила будівлі та вибила безліч вікон у Челябінську, більше 1,5 тисячі осіб постраждали. Це безпрецедентне за кількістю постраждалих і одне з найбільших за сотні років падіння метеориту на Землю.

 

Експедиція Уральського федерального університету виявила в районі озера Чебаркуль частинки метеорита, хімічний аналіз підтвердив їх позаземне походження.

Дивіться також: "Метеорити та інші цікавинки Львівського природничого музею. ФОТО"

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.