Спецпроект

Дарвінівський музей познайомить з талісманами Олімпійських ігор

Виставка "Талісмани Олімпійських ігор" відкривається в російському Державному Дарвінівському музеї. Огляд проходить в рамках Року Музеїв Культурної Олімпіади "Сочі 2014".

Про це повідомляють "Вести".

"Культурна Олімпіада в Росії триває четвертий рік, - нагадала журналістам директор музею Анна Клюкіна. - Ми представляємо проект, який розповість публіці про тварин, що послужили прообразами талісманів зимових і літніх Олімпійських і Паралімпійських Ігор".

Проект, що складається з 11 виставок, готувався два роки. Відвідувачі дізнаються, яка тварина стала першим офіційним талісманом ігор, за які "заслуги" вони вибиралися.

За словами Клюкіної, кожна виставка буде експонуватися протягом місяця. Перший огляд проекту розповідає про таксу Вальді - символ літніх ігор XX Олімпіади в Мюнхені 1972 року. Серед експонатів - опудала тварин, твори образотворчого мистецтва, символіка ігор. Так, представлений комплект медалей та пам'ятних сувенірів Олімпіади 1972 року.

Заключною частиною проекту стане повномасштабний 12-й огляд, який відкриється разом з XXII Олімпійських зимових іграми в Сочі в 2014 році. Виставка розповість про талісмани Сочинської Олімпіади - Білого Ведмедика, Леопарда і Зайчика.

В цілому проект знайомить гостей музею і з ключовими подіями, пов'язаними з Іграми, яскравими спортивними досягненнями, а також розповідає про олімпійський та паралімпійський рухи. За словами організаторів, його мета - знайомство відвідувачів з Олімпійським рухом, талісманами Олімпійських і Паралімпійських ігор, а також популяризація здорового способу життя, в тому числі серед підлітків і молоді.

Експозиція представлена ​​Оргкомітетом "Сочі 2014" спільно з Державним дарвінівського музею і Центральним музеєм фізичної культури і спорту

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.