Янукович хоче зберегти легендарний скельний монастир над Дністром. ФОТО

Президент Віктор Янукович доручив Кабміну та Вінницькій облдержадміністрації вжити заходів щодо збереження, реставрації та реабілітації Скельного монастиря в селі Лядова Могилів-Подільського району Вінницької області.

Заходи присвячено 1000-річчю заснування Скельного монастиря, повідомляє відповідний указ, розміщений на офіційному сайті глави держави.

Янукович доручив укріпити схили, на яких розташований монастир, а також побудувати захисні споруди.

 Всі фото: myvin.com.ua

Мінкульту і Вінницькій ОДА доручено організувати та провести урочистості з нагоди 1000-річчя Скельного монастиря. Державний комітет телебачення та радіомовлення має забезпечити висвітлення цих заходів.

Свято-Усікновенський скельний чоловічий монастир у селі Лядова — пам'ятка археології національного значення. Розташований на 90-метровій скелі над лівим берегом Дністра.

 

За переказом, заснований у XІ-му сторіччі святим Антонієм Печерським. Перша літописна згадка про монастир належить до 1159 року (розповідь про похід князя Івана Берладника на Пониззя).

Після турецького завоювання Поділля (1672) монастир на 27 років призупинив своє існування. У XVIII ст. монастир прийняв унію, з XIX-го - знову православний.

 

У 1930-х роках головні монастирські церкви у скельних гротах були сплюндровані більшовиками. 1998 року монастир відновила група ченців Почаївської лаври.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.