На найвищій точці Донбасу відбудеться козацький фестиваль

На Луганщині відбудеться "історично-патріотичний, етнографічно-культурологічний захід звичаєвої козацької культури Звитяг Дикого Поля "Броднія. Простір Волі".

За основу дійства буде взято суспільно-звичаєвий устрій історичного козацького табору Коша, повідомляють організатори.

Представники "сучасної козацької громади з різних регіонів України" отаборяться куренями, відтворять правові, культурні, військові та побутові звичаї козацької Січі й продемонструють вміння у володінні історичною козацькою зброєю.

Відбудеться гра-квест для молоді "Пластунів Герць". В ігровій формі учасники спробують виконати вправи, пов’язані з нашою бурхливою історією, проявляючи винахідливість, кмітливість та мужність, як свого часу козаки.

У фестивалі візьмуть участь кобзарі-лірники й народні колективи.

Гостям обіцяють майстер-класи з бойових козацьких мистецтв, духовних практик, приготування традиційних страв та наїдків тощо.

Гора Могила Мечетна

Майстри народних ремесел проведуть школи з декоративно-прикладного мистецтва: вишивка, витинанка, гончарство, ковальство, гутництво тощо.

Час і місце заходу – 28-30 червня 2013 року, гора Могила Мечетна (367 метрів над рівнем моря), місто Петровське Луганської області.

Перепустка на фестиваль - українське народне вбрання або наявність його елементів, повідомляють організатори.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.