На найвищій точці Донбасу відбудеться козацький фестиваль

На Луганщині відбудеться "історично-патріотичний, етнографічно-культурологічний захід звичаєвої козацької культури Звитяг Дикого Поля "Броднія. Простір Волі".

За основу дійства буде взято суспільно-звичаєвий устрій історичного козацького табору Коша, повідомляють організатори.

Представники "сучасної козацької громади з різних регіонів України" отаборяться куренями, відтворять правові, культурні, військові та побутові звичаї козацької Січі й продемонструють вміння у володінні історичною козацькою зброєю.

Відбудеться гра-квест для молоді "Пластунів Герць". В ігровій формі учасники спробують виконати вправи, пов’язані з нашою бурхливою історією, проявляючи винахідливість, кмітливість та мужність, як свого часу козаки.

У фестивалі візьмуть участь кобзарі-лірники й народні колективи.

Гостям обіцяють майстер-класи з бойових козацьких мистецтв, духовних практик, приготування традиційних страв та наїдків тощо.

Гора Могила Мечетна

Майстри народних ремесел проведуть школи з декоративно-прикладного мистецтва: вишивка, витинанка, гончарство, ковальство, гутництво тощо.

Час і місце заходу – 28-30 червня 2013 року, гора Могила Мечетна (367 метрів над рівнем моря), місто Петровське Луганської області.

Перепустка на фестиваль - українське народне вбрання або наявність його елементів, повідомляють організатори.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.