Спецпроект

На Куршській косі відкриється Музей вікінгів

У національному парку "Куршська коса" буде створено музей під відкритим небом, присвячений ері вікінгів. В експозицію увійде спеціально побудована копія давнього човна тих часів. На ньому туристи зможуть здійснювати невеликі подорожі по Куршській затоці.

Про це пише  travel.ru.

Для музею, будівництво якого почнеться в лютому, обрано назву "Стародавня Самбія" (так у минулому називалася найбільша західна частина Східної Пруссії, нині - Калінінградська область). Він буде включений в міжнародну мережу подібних пам'яток південно-східної Балтики. Проект спрямований на підвищення привабливості Куршської і Вислинської (Калінінградської) заток біля берегів Литви, Польщі та Калінінградської області та збільшення загальної кількості туристів.

Одночасно Литва, Польща та Росія проводять безліч тематичних заходів, найбільш яскравим з яких є міжнародний фестиваль історичної реконструкції та музики "Народи древньої Балтії". Крім того, національний парк "Куршська коса" візьме участь в організації "Днів стародавніх ремесел". 

Куршська коса - вузька смуга суші між Балтійським морем і Куршською затокою - є одним з найбільш популярних місць відпочинку в Калінінградській області. Сюди приїжджають не тільки росіяни, але й зарубіжні туристи. Територія наділена статусом заповідника та національного парку, внесеного до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це найменший (6,6 тисячі гектарів) і один з найстаріших нацпарків Росії.

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.