Спецпроект

На Куршській косі відкриється Музей вікінгів

У національному парку "Куршська коса" буде створено музей під відкритим небом, присвячений ері вікінгів. В експозицію увійде спеціально побудована копія давнього човна тих часів. На ньому туристи зможуть здійснювати невеликі подорожі по Куршській затоці.

Про це пише  travel.ru.

Для музею, будівництво якого почнеться в лютому, обрано назву "Стародавня Самбія" (так у минулому називалася найбільша західна частина Східної Пруссії, нині - Калінінградська область). Він буде включений в міжнародну мережу подібних пам'яток південно-східної Балтики. Проект спрямований на підвищення привабливості Куршської і Вислинської (Калінінградської) заток біля берегів Литви, Польщі та Калінінградської області та збільшення загальної кількості туристів.

Одночасно Литва, Польща та Росія проводять безліч тематичних заходів, найбільш яскравим з яких є міжнародний фестиваль історичної реконструкції та музики "Народи древньої Балтії". Крім того, національний парк "Куршська коса" візьме участь в організації "Днів стародавніх ремесел". 

Куршська коса - вузька смуга суші між Балтійським морем і Куршською затокою - є одним з найбільш популярних місць відпочинку в Калінінградській області. Сюди приїжджають не тільки росіяни, але й зарубіжні туристи. Територія наділена статусом заповідника та національного парку, внесеного до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це найменший (6,6 тисячі гектарів) і один з найстаріших нацпарків Росії.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.