Поляки знімуть фільм про катастрофу президентського Ту-154. ВІДЕО

Польський режисер Антоні Краузе має намір навесні 2013 року розпочати зйомки фільму про авіакатастрофу Ту-154, в якій загинув президент Польщі Лех Качинський.

Про це повідомляє Кореспондент із посиланням на РІА "Новості" і продюсера картини Мацея Павлицького.

"Головна героїня - журналістка, а фільм починається катастрофою в тумані, - розповів продюсер про планований сюжет. - Паралельно розвивається розповідь про приватне розслідування головної героїні, про те, що сталося у цьому тумані, і про Польщу після 10 квітня 2010 року".

За словами Краузу, у фільмі буде присутня й ретроспектива подій перед катастрофою, включаючи візит президента Качинського до Грузії.

Як Ющенко з Качинським літав у Тбілісі. Рапорт польського пілота

В кінці фільму повториться сцена трагедії 10 квітня.

Режисер Краузе відомий, зокрема, роботою над екранізацією книги "Акваріум" втікача з радянських спецслужб на Захід Віктора Суворова. У 2011 році вийшла в світ остання його картина "Чорний четвер", у якій розповідається про розстріл демонстрації робітників у Гдині в 1970 році.

Зазначимо, Лех Качинський, який загинув в авіакатастрофі, особисто здійснював патронаж зйомок "Чорного четверга".

Трейлер попереднього фільму Краузе "Чорний четвер. Янек Вишневський упав"

Виконавців головних ролей Павлицький не назвав, проте зазначив, що бажання зіграти у фільмі виявило чимало відомих акторів.

Зйомки планують провести у Польщі, а також у США і Грузії з кінця березня – на початку квітня.

Трейлер голлівудського бойовика про російсько-грузинську війну. ВІДЕО

Прем’єра фільму запланована на 2014 рік.

Як відомо, літак польського президента Леха Качинського Ту-154 розбився під Смоленськом вранці 10 квітня 2010 року. Повідомлялося, що під час посадки в умовах сильного туману він зачепився за верхівки дерев і впав.

На борту перебувало 96 осіб - 88 пасажирів, серед них президент Качинський і його дружина, і вісім членів екіпажу. Ніхто не вижив.

Дивіться також:

"А якщо буде туман?" Останні 40 хвилин розмов у кабіні Ту-154. СТЕНОГРАМА

Бжезінський: "Розмови про замах на Качинського - це огидно"

Інші матеріали за темою "Трагедія під Смоленськом"

Інші матеріали за темою "Кіно"

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.