Спецпроект

Музей Леопольда у Відні запрошує нудистів

У віденському музеї Леопольда відкрилася виставка "Оголені чоловіки", в якій зібрані чоловічі ню, написані художниками різних епох і країн.

Про це пише travel.ru.

Спеціальний показ підготовлений для групи німецьких нудистів, проте адміністрація музею підкреслює, що присутність сторонніх під час цього показу не виключено. 

Основна маса робіт, що представляють чоловічі оголені тіла, створена в XIX і XX століттях. Полотна, зібрані на виставці, демонструють, як змінювалася манера зображення чоловічого тіла в історії мистецтва. В експозиції можна побачити твори Егона Шіле, Едварда Мунка, Поля Сезана, а також фотографію, що отримала назву Vive la France, на якій зображені троє чоловіків з різними кольорами шкіри, одягнені лише у футбольні бутси та шкарпетки. Знімок викликав скандал в Австрії, і організатори виставки були змушені закрити геніталії чоловіків на всіх плакатах, що рекламують експозицію в країні.

Виставка відкрита до 4 березня.

Теми

Створення дивізії «Галичина», як політичний проект та цивілізаційний вибір

Однією з найбільш контроверсійних сторінок українського національно-визвольного руху є історія дивізії військ СС «Галичина». Практично кожне згадування дивізії в науковій літературі чи публіцистиці, супроводжується розповсюдженням міфів та пропагандистських штампів.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.