Спецпроект

Музей Набокова в Петербурзі винайшов засіб проти хуліганів

Протягом тижня на будівлі музею Володимира Набокова в Петербурзі встановлять камери відеоспостереження.

Про це повідомляють "Вести".

Передбачена установка відеокамер для ведення як зовнішнього, так і для внутрішнього спостереження. Це дозволить якісно контролювати внутрішню територію об'єкта, розпізнавати людей, які заходять у приміщення і запобігати можливим правопорушенням.

10 січня в вікно музею-квартири Володимира Набокова кинули пляшку. У ній була записка з цитатою з Старого Завіту на тему блуду. У прес-службі ГУ МВС повідомили, що за даним фактом було порушено адміністративне провадження за статтею "Дрібне хуліганство". Перевірка триває.

29 січня невідомі написали на стіні музею слово "педофіл". Дирекція закладу знову звернулася із заявою в правоохоронні органи за даним інцидентом.

Теми

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.