Спецпроект

У Кишиневі створять музей Голокосту

Прем'єр-міністр Республіки Молдова Влад Філат підписав розпорядження про створення на базі Національного музею історії та археології Музею жертв Голокосту.

Про це пише ukrinform.ua.

Про це глава уряду повідомив під час заходу, присвяченого Міжнародному дню пам'яті жертв Голокосту.

"Ніхто не може залишитися байдужим до трагічних подій Другої світової війни, а наш моральний обов'язок - шанувати пам'ять жертв Голокосту і не забувати, що народи, що не пам'ятають свого минулого, не мають майбутнього. Мною підписано розпорядження про створення в Кишиневі Музею Голокосту", - сказав він.

Прем'єр підкреслив, що Голокост назавжди залишиться однією з найбільш жорстоких злочинів проти людства.

У заході, організованому молдавською філією американського єврейського комітету "Joint" і молдавським центром єврейської культури "KEDEM", взяли участь спікер парламенту Маріан Лупу, акредитовані в Молдові дипломати та представники громадськості.

Теми

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.