АРГЕНТИНА ЗНОВУ ВИМАГАЄ ВІД БРИТАНІЇ ФОЛКЛЕНДИ

Президент Аргентини Крістіна Фернандес де Кіршнер направила британському прем'єр-міністрові Девіду Кемерону відкритого листа з закликом почати переговори про повернення Аргентині Фолклендських островів.

 

Про це повідомляє ТСН із посиланням на "Ґардіан".

Лист приурочено до 180-ї річниці анексії Фолклендів, розташованих біля узбережжя Аргентини. Кіршнер використовує іспанське найменування островів ("Мальвіни") і стверджує, що "в результаті колоніальної політики Британії Мальвінські острови були силою відібрані у Аргентини".

Президент спирається на той факт, що в 1965 році Генеральна Асамблея ООН "одноголосно, без єдиного голосу проти прийняла резолюцію, що визнає анексію Мальвінських островів результатом британської політики колоніалізму і закликає країни прийти до вирішення територіальної суперечки шляхом переговорів".

У відповідь на лист, копія якого була спрямована генсекові ООН Пан Гі Муну, Девід Кемерон заявив, що в даному питанні "тритисячне населення Фолклендів в більшості своїй підтримує Британію".

На запланованому в березні цього року референдумі буде вирішено, чи залишаться Фолкленди заморською територією Великобританії.

Аргентина також звинувачує Британію у вигнанні її громадян з островів, інша сторона подібні звинувачення відкидає.

Як відомо, суперечки між Аргентиною і Великобританією про приналежність островів почалися на початку XIX століття, коли на островах з'явилися перші британські поселенці.

Бойові дії між Великобританією і Аргентиною за Фолклендські острови почалися 2 квітня 1982 року, тривали 74 дні і закінчилися перемогою британської корони.

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.