АРГЕНТИНА ЗНОВУ ВИМАГАЄ ВІД БРИТАНІЇ ФОЛКЛЕНДИ

Президент Аргентини Крістіна Фернандес де Кіршнер направила британському прем'єр-міністрові Девіду Кемерону відкритого листа з закликом почати переговори про повернення Аргентині Фолклендських островів.

 

Про це повідомляє ТСН із посиланням на "Ґардіан".

Лист приурочено до 180-ї річниці анексії Фолклендів, розташованих біля узбережжя Аргентини. Кіршнер використовує іспанське найменування островів ("Мальвіни") і стверджує, що "в результаті колоніальної політики Британії Мальвінські острови були силою відібрані у Аргентини".

Президент спирається на той факт, що в 1965 році Генеральна Асамблея ООН "одноголосно, без єдиного голосу проти прийняла резолюцію, що визнає анексію Мальвінських островів результатом британської політики колоніалізму і закликає країни прийти до вирішення територіальної суперечки шляхом переговорів".

У відповідь на лист, копія якого була спрямована генсекові ООН Пан Гі Муну, Девід Кемерон заявив, що в даному питанні "тритисячне населення Фолклендів в більшості своїй підтримує Британію".

На запланованому в березні цього року референдумі буде вирішено, чи залишаться Фолкленди заморською територією Великобританії.

Аргентина також звинувачує Британію у вигнанні її громадян з островів, інша сторона подібні звинувачення відкидає.

Як відомо, суперечки між Аргентиною і Великобританією про приналежність островів почалися на початку XIX століття, коли на островах з'явилися перші британські поселенці.

Бойові дії між Великобританією і Аргентиною за Фолклендські острови почалися 2 квітня 1982 року, тривали 74 дні і закінчилися перемогою британської корони.

 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.