Спецпроект

Музей Леніна в Монголії заселять динозаврами

Столиця Монголії Улан Батор збирається розпрощатися з музеєм В. Леніна, переробивши його в центр зберігання своєї солідної колекції скам'янілостей.

Про це пише The Guardian.

Монгольський уряд збирається перетворити будівлю на музей динозаврів. Головною визначною пам'яткою в ньому повинен стати семиметровий скелет Tyrannosaurus bataar, якому 70 мільйонів років.

"Монголія посилає останки динозаврів на закордонні виставки вже 20 років, в той час як вдома у нас немає свого музею. У нас чудова колекція останків, але люди про це не знають", - повідомив міністр культури, спорту і туризму Ендонгійн Отгонбаяр.

За даними видання, країна давно викликає інтерес у палеонтологів. Засновник інституту вивчення монгольських динозаврів в Нью-Йорку Болорцецег Мінжін відзначає не лише обширність і різноманітність наявних останків, але і їх унікальну збереженість. "Ви можете знайти цілі скелети в пустелі Гобі", - відзначає вчений.

Уряд Монголії сподівається, що музей буде сприяти зростанню інтересу серед місцевого населення до своєї історії, зниженню контрабанди, а також приверне нових туристів.

Зазначимо, раніше величезна будівля, яку досі прикрашає бюст вождя світового пролетаріату, багато років здавалося під офіси.

Теми

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.