ЯНУКОВИЧ ПОТРАПИВ У СПИСОК НАЙВІДОМІШИХ ПОЛЯКІВ

Організація Polski Network повідомила, що політик і "науковець" Віктор Янукович увійшов у список найвідоміших поляків і людей із польським корінням. Серед заслуг - відмова надати статус учасників бойових дій партизанам УПА.

Список складенo з людей, діяльність яких "виходить за межі Польщі, набуваючи європейського чи загальносвітового масштабу", повідомляє сайт організації.

Як доказ наводиться факт, що бабуся по лінії батька нинішнього президента народилася у Варшаві, а батько родом із села Януки Вітебської області Білорусі. Крім того, бабуся Януковича Кастуся Іванівна походила з Вільнюса, а її предки були литовськими поляками, додає ТСН.

"Український політик (лідер Партії регіонів), науковець, професор економіки та права. Прем’єр України у 2002-2005 і 2006-2007 роках, з 2010-го - президент України, - повідомляється на сайті. - Його предки з боку батька були поляками й католиками (бабуся po батьківській лінії народилася в Варашві). Янукович є противником надання статусу учасників бойових дій партизанам з УПА і ОУН".

Скріншот

Компанію Януковичу склали ще 169 осіб. Серед інших іноземців до нього потрапили французька актриса Жюльєт Бінош, російський політик Сергій Ястржембський, білоруський економіст Ярослав Романчук, японський винахідник Акіра Фухімото і один із засновників Apple Стів Возняк.

Цей список Polski Network склала, щоб пропагувати ідеї популярних людей з польським корінням і зібрати воєдино відомих фахівців у різних сферах.

Як відомо, у вересні 2012 року президент Польщі Броніслав Коморовський заявив, що полякам легше домовлятися з Януковичем, ніж "з українцями з Західної України".

У лютому 2011 року президент Янукович заявив, що його предки по батьковій лінії - поляки і католики: "Лише мій батько народився у Донбасі, де одружився із жінкою з Росії. Усі інші мої предки походили з Польщі".

Дивіться також інші матеріали ІП за темами "Янукович" або "Польща"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.