ЯНУКОВИЧ ПОТРАПИВ У СПИСОК НАЙВІДОМІШИХ ПОЛЯКІВ

Організація Polski Network повідомила, що політик і "науковець" Віктор Янукович увійшов у список найвідоміших поляків і людей із польським корінням. Серед заслуг - відмова надати статус учасників бойових дій партизанам УПА.

Список складенo з людей, діяльність яких "виходить за межі Польщі, набуваючи європейського чи загальносвітового масштабу", повідомляє сайт організації.

Як доказ наводиться факт, що бабуся по лінії батька нинішнього президента народилася у Варшаві, а батько родом із села Януки Вітебської області Білорусі. Крім того, бабуся Януковича Кастуся Іванівна походила з Вільнюса, а її предки були литовськими поляками, додає ТСН.

"Український політик (лідер Партії регіонів), науковець, професор економіки та права. Прем’єр України у 2002-2005 і 2006-2007 роках, з 2010-го - президент України, - повідомляється на сайті. - Його предки з боку батька були поляками й католиками (бабуся po батьківській лінії народилася в Варашві). Янукович є противником надання статусу учасників бойових дій партизанам з УПА і ОУН".

Скріншот

Компанію Януковичу склали ще 169 осіб. Серед інших іноземців до нього потрапили французька актриса Жюльєт Бінош, російський політик Сергій Ястржембський, білоруський економіст Ярослав Романчук, японський винахідник Акіра Фухімото і один із засновників Apple Стів Возняк.

Цей список Polski Network склала, щоб пропагувати ідеї популярних людей з польським корінням і зібрати воєдино відомих фахівців у різних сферах.

Як відомо, у вересні 2012 року президент Польщі Броніслав Коморовський заявив, що полякам легше домовлятися з Януковичем, ніж "з українцями з Західної України".

У лютому 2011 року президент Янукович заявив, що його предки по батьковій лінії - поляки і католики: "Лише мій батько народився у Донбасі, де одружився із жінкою з Росії. Усі інші мої предки походили з Польщі".

Дивіться також інші матеріали ІП за темами "Янукович" або "Польща"

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.