В Києві презентують книгу про каральну психіатрію в СРСР

У Києві відбудеться презентація книги керівника Міжнародного благодійного фонду "Глобальна ініціатива в психіатрії" Роберта ван Ворена "Про дисидентів і божевілля: від Радянського Союзу Леоніда Брежнєва до Радянського Союзу Володимира Путіна".

Книга в перекладі з англійської видана в 2012 році видавничим домом Дмитра Бураго.

У презентації братиме участь автор. Протягом 1970-1980 років Роберт ван Ворен активно збирав інформацію про радянських дисидентів, яких примусово запроторювали до психіатричних лікарень.

Автор численних публікацій про зловживання психіатрією в політичних цілях в СРСР. Номінант декількох міжнародних і національних премій у галузі захисту прав людини.

Модератором зустрічі з Робертом ван Ворен і презентації його книги буде президент Асоціації психіатрів України, учасник багатьох подій, описаних у книзі, Семен Глузман.

На початку зустрічі присутні побачать унікальний відеозапис психіатричної експертизи одного з персонажів книги Роберта ван Ворена - радянського генерала-дисидента Петра Григоренка - проведеної провідними експертами США в 1978 році.

Час і місце заходу: 30 січня 2012 року о 18:00 у приміщенні Спілки письменників України (Київ, вул. Банкова, 2).

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.