В Росії хочуть запровадити національність "Козаки"

На 26 січня в Ростові заплановано проведення козачого мітингу. Керівництво військового козачого товариства "Всевелике військо Донське" (ВКО ВВД) дистанціювалося від організаторів заходу.

Як заявив "Росбалтy" заступник військового отамана Віктор Дем'яненко, реєстрові козаки до нього непричетні.

"Організаторами мітингу є якісь козаки. ВКО "Всевелике військо Донське" не має стосунку до цього заходу. Я буду присутній на ньому, але як спостерігач", - уточнив Віктор Дем'яненко.

 

На мітингу в парку Собіно від імені козаків Дону, Терека, Кубані та Яїка передбачається прийняти резолюцію, звернену до президента і уряду РФ.

Учасники мітингу мають намір вимагати внести в розділ 3-го Загальноросійського класифікатора інформації про населення "Національності" - "Народи і етнічні групи Російської Федерації" зміни, додавши під номером 26 (в алфавітному порядку) народ "Козаки".

"В жодному разі не повинно бути гасел типу: "Даєш Донську козачу Республіку", "Слава Казакії", "Казакія для козаків" тощо і тим більше "Росія - для росіян" та інша хр*нь, - ідеться у зверненні організаторів, опублікованому в соцмережах. - Організатори вимагають від козаків чіткого дотримання цілей, вказаних в резолюції. Не ведіться на провокації, дотримуйтесь порядка і дисципліни, мирно реагуйте на можливі спроби влади втрутитися в проведення заходу. Не повинно бути ані бійок, ані нецензурної мови, екстремістських, сепаратистських і політичних гасел!"

Особливу увагу організатори мітингу надають питанням безпеки заходу.

"Жодної реєстрової форми та форми у принципі! Вітається національний одяг або його окремі елементи, тобто папахи, кубанки, шаровари з лампасами, бешмети, черкески, бурки, чекменя. Жодних кітелів, формених піджаків, погонів, еполет і аксельбантів, медалей за взяття Трої і орденів за греко-перську війну! Військові прапори і загальнонаціональний вітаються. Від баклановських чорних прапорів утримайтеся! На пояси шашки і кинджали не чіпляти! Ба більше, жодних пістолетів (навіть травматики), ножів, кастетів, викруток, зубочисток, шокерів, світлових мечів та іншої зброї бути не повинно, навіть нагайок! ", - підкреслюють організатори. 

Читайте також: "Російські козаки на службі у нацистів"

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.