Активіста, який боровся за вільний обіг наукових праць, знайшли повішеним

12 січня пішов із життя 26-річний Аарон Сворц - відомий активіст у боротьбі за вільне і безкоштовне поширення інформації в інтернеті, – схоже, внаслідок самогубства.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

За інформацією поліції, його знайшли повішеним у власному помешканні у Нью-Йорку в п’ятницю.
 
У лютому Сворц мав постати перед судом у справі, в якій його звинувачували у викраденні чотирьох мільйонів наукових статей із архівів Массачусетського технологічного інституту з метою викласти їх у вільний і безплатний доступ.
 
Аарон Сворц іще підлітком брав участь у створенні механізму автоматичної розсилки оновленої інформації з сайтів, відомому як RSS, а також був співзасновником сайту обміну новинами Reddit.

Сворц закінчив Гарвардський університет і часто бував у Кембріджі (місто у штаті Массачусетс, де розташовано Гарвардський університет і Мессачусетський технологічний інститут).

Він співпрацював з некомерційною організацією Creative Commons (розробники безкоштовних типових договорів, які дозволяють більш гнучко і доступно управляти авторськими правами), а також створив Open Library - oбширний каталог друкованих видань.

Сворц був одним із редакторів Вікіпедії, активним блогером і написав ряд широко обговорюваних статей, найвідоміша з яких - "Хто пише до Вікіпедії".

Oстаннім часом він працював над проектами watchdog.net і Demand Progress. Був членом Change Congress (громадська організація, яка бореться з корупцією в політичних колах США). У 2012-му брав участь у протестах проти закону "Про боротьбу з інтернет-піратством".

У 2008 році Аарон Сворц проходив у справі про незаконне скачування мільйонів документів з серверів федеральної судової системи, але тоді жодних звинувачень йому висунуто не було.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.