Новий історичний фільм Спілберга лідирує за кількістю номінацій. ВІДЕО

Біографічна стрічка про 16-го американського президента Авраама Лінкольна стала номінантом на "Оскар" у 12 категоріях, і на премію Британської академії кіно і телевізійних мистецтва (BAFTA) в 10 категоріях.

Про це повідомляє DT.ua.

Біографічна стрічка Стівена Спілберга, відомого своїми історичними кінофільмами, претендує на перемогу в номінаціях обох премій "Кращий фільм", "Кращий актор", "Кращий виконавець головної ролі", "Кращий виконавець ролі другого плану" тощо.

10 категорій - найбільша кількість номінацій серед інших фільмів, які претендують на премії BAFTA. Що стосується "Оскара", тут "Лінкольн" із 12 категоріями теж є лідером.

Національна рада кінокритиків США і Американський інститут кіно уже включили "Лінкольна" у топ-10 найкращих фільмів минулого року.

Стрічка вийшла в американський прокат у листопаді 2012-го, українська прем'єра запланована на цей січень.

Фільм "Лінкольн" розповідає про останні чотири місяці життя 16-го президента США, який на початку 1865 року намагається примирити розколоту громадянською війною (котра юридично ще триває) країну і водночас провести через парламент поправку до конституції про заборону рабства.

В основу картини лягла книга історика, лауреата Пулітцерівської премії Доріс Ґудвін "Команда опонентів: політичний геній Авраама Лінкольна". На основні архівних документів читачеві розкривається історія наполегливого політика, який у кабінетах влади не втрачає зв'язку з реальністю.

Церемонія вручення нагород BAFTA відбудеться 10 лютого в Лондоні, "Оскара" - 25 лютого в Лос-Анжелесі.

Дивіться також:

1864: Громадянська війна в США. Реконструкція Битви у Глушині. ВІДЕО

У США оприлюднено свідчення колишніх рабів. ФОТО

З могили Лінкольна украли шаблю. ФОТО

Всі матеріали ІП за темою "Кіно"

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.