Помер режисер радянського Вінні Пуха

У понеділок, 3 грудня, у Москві помер російський режисер анімаційного кіно Федір Хитрук, повідомили в Асоціації анімаційного кіно.

Федір Савелійович Хитрук народився 18 квітня 1917 року в Твері. 20-річним юнаком він прийшов на студію "Союзмультфільм", де пропрацював майже півстоліття.

Як аніматор він створив 200 персонажів у 102 фільмах, серед них - Оле-Лукойє, Снігова Королева і Червона Шапочка. Серед режисерських робіт Хитрука такі відомі мультфільми, як "Вінні-Пух", "Історія одного злочину", "Фільм-фільм-фільм", "Канікули Боніфація".

За свою довгу кар'єру Федір Хитрук нагороджений багатьма кінематографічними преміями і призами. Він - народний артист СРСР (1985), лауреат Державних премій СРСР (1976, 1982), Державної премії НДР із мистецтва (1972).

Дивіться також: "1970: "Як козаки у футбол грали". Мультик УРСР часів застою"

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.