Шведи знайшли загиблий підводний човен СРСР

Шведські військові заявили, що виявили на дні Балтійського моря затонулий під час Другої світової війни радянський підводний човен.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

У повідомленні армії Швеції стверджується, що, ймовірно, мова йде про підлодку, затонулу у вересні 1941 року поблизу острова Еланд.

"Восени 1941 року кілька радянських підводних човнів покинули свої бази і вирушили патрулювати Балтійське море, - йдеться в заяві. - Деякі з цих підводних човнів не повернулися з завдання. Одну з них нам вдалося знайти на південний схід від острова Еланд. Від вибуху вона розкололася на кілька частин".

Військові припустили, що підводний човен міг затонути, наткнувшись на міну.

Як відомо, в лютому 2012 року американський мисливець за скарбрами знайшов неподалік атлантичного узбережжя США затонулий британський корабель "Порт Ніколсон", який мав на борту вантаж платини з СРСР вартістю у приблизно 3 млрд доларів.

У січні британські водолази знайшли на дні Середземного моря корабель, на борту якого були особисті речі адмірала Гораціо Нельсона.

Дивіться також інші матеріали за темою "Флот".

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.