Архів Тарковського на "Сотбіс" продали за $2 млн

На аукціоні "Sothbey's" вважають, що хід торгів з продажу архіву Андрія Тарковського свідчить про його історичну цінність. "Ми приголомшені сумою, за яку проданий архів".

Про це заявив "Інтерфаксу" глава відділу книг і рукописів англійського аукціонного будинку "Cотбіс" Стівен Роу.

"Це історична угода для історії кіно, - зазначив Роу. - Торги були довгими і жорстокими, і це свідчить про ту історичну цінність, яку представляє собою цей архів".

Торги архіву Тарковського тривали цілих 18 хвилин. Зрештою архів за 1,5 млн фунтів ($2 млн) купив представник російського міста Іваново.

Відомий радянський кінорежисер Андрій Тарковський народився в Іванівській області РСФСР (місто Юр'євець). У 1984 році він прийняв рішення не повертатися в СРСР, залишившись в Італії, де знімав один із фільмів. Помер у 1986 році в Парижі.

Співробітник аукціонного дому нагадав, що ніколи раніше значущі матеріали, пов'язані з Тарковським, не потрапляли на аукціони. "Думаю, що більше і не потраплять", - зазначив Роу.

Архів, пов'язаний з життям і діяльністю Тарковського, був виставлений на продаж другом і співавтором кінорежисера, кінознавцем Ольгою Сурковою, кота живе в Голландії. У нього входять листи, чернетки рукописів, аудіозаписи та фотографії, замітки на полях сценаріїв, а також оригінальний сценарій до фільму "Дзеркало".

Архів буде переданий в будинок-музей режисера у Юр'євці.

Теми

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.