"А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" видала спогади про Голодомор російською мовою
Напередодні відзначення Дня пам’яті жертв Голодомору в Києві відбудеться презентація книги радянського функціонера Дмитра Гойченка "Червоний апокаліпсис: крізь розкуркулення і Голодомор".
Видання містить унікальні свідчення про страшні часи радянської колективізації та Голодомору в Україні, повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху.
Свої спогади Дмитро Гойченко (1903-1993) написав наприкінці 1940-х — на початку 1950-х років за гарячими слідами пережитого, з використанням записів, дивом винесених із тюрми.
Сам автор належав до партійно-радянської номенклатури, тому володів різнобічною інформацією про становище в суспільстві.
"Поступово прозріваючи, Гойченко напружено вдивлявся і аналізував усе побачене й пережите. Це зробило його мемуари справжньою енциклопедією трагічного українського буття епохи Голодомору", — йдеться у передмові видання.
Обкладинка українського видання Гойченка (2012) |
Рукописи Дмитра Гойченка були випадково виявлені 1994 року в емігрантському архіві Сан-Франциско (США). У них збереглися детальні описи людиноненависницького комуністичного режиму.
У презентації візьмуть участь: громадський діяч, дисидент Євген Сверстюк; журналіст Петро Марусенко; поет і видавець Іван Малкович; співкординатор Громадського комітету вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні Іван Васюник.
Модератор — історик, член Громадського комітету Володимир В’ятрович.
Час і місце заходу: 23 листопада, 14:00, Спілка письменників України (Київ, вул. Банкова, 2).
Книга вийшла у видавництві "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА".
"Це єдина книжка, яку наше видавництво свідомо публікує в Україні російською мовою (з тексту видно, що ламалася не тільки душа, а й мова), - йдеться в передмові. - Щоб прочитали й ті, хто ще й донині зманює Україну в "комуністичний рай"...".
Дизайн обкладинки здійснено за мотивом відомого постера Музею комунізму в Празі.
Обкладинка російського видання (2006). Фото: kak.ru |
Уривки з мемуарів Дмитра Гойченка (російське видання 2006 року) читайте тут.