Спецпроект

Музей нового покоління відкриють поруч із МДУ ім.Ломоносова

На Воробйових горах поруч із Фундаментальною бібліотекою МДУ буде побудовано Музейно-просвітницький центр - спільний проект Політехнічного музею та університету. Конкурс на архітектурну концепцію проводить інститут «Стрілка».

Про це пише Новая газета

До 2017-2018 рр.. в Москві планують створити музей нового покоління. На основі опитувань та моніторингу аудиторії обіцяють створити екскурсійні, освітні і просвітницькі програми, розраховані на різні вікові, професійні й психологічні категорії відвідувачів. Для демонстрації експонатів будуть використані інноваційні музейні технології. Експозицію збираються розділити на три блоки тем: "Матерія", "Енергія", "Інформація".

Конкурс на розробку концепції музею виграла британська компанія Event Communication. Зараз йде пошук архітектурного вигляду майбутнього центру: крім реконструкції історичної будівлі Політеху із збільшенням публічних просторів, в плані - будівництво нової будівлі на території МДУ. Конкурс на архітектурну концепцію проводить інститут "Стрілка", і складається він з двох етапів: спочатку журі конкурсу вибере шість учасників, які пройдуть до другого туру. На другому етапі учасникам належить розробити архітектурні концепції, які будуть відправлені на технічну експертизу. Учасники повинні укластися в будівельний бюджет в 140 млн. доларів.

Реєстрація на конкурс триватиме до 19 листопада. Остаточне ж рішення за підсумками двох етапів конкурсу журі має озвучити в березні наступного року.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.