Спецпроект

Музей нового покоління відкриють поруч із МДУ ім.Ломоносова

На Воробйових горах поруч із Фундаментальною бібліотекою МДУ буде побудовано Музейно-просвітницький центр - спільний проект Політехнічного музею та університету. Конкурс на архітектурну концепцію проводить інститут «Стрілка».

Про це пише Новая газета

До 2017-2018 рр.. в Москві планують створити музей нового покоління. На основі опитувань та моніторингу аудиторії обіцяють створити екскурсійні, освітні і просвітницькі програми, розраховані на різні вікові, професійні й психологічні категорії відвідувачів. Для демонстрації експонатів будуть використані інноваційні музейні технології. Експозицію збираються розділити на три блоки тем: "Матерія", "Енергія", "Інформація".

Конкурс на розробку концепції музею виграла британська компанія Event Communication. Зараз йде пошук архітектурного вигляду майбутнього центру: крім реконструкції історичної будівлі Політеху із збільшенням публічних просторів, в плані - будівництво нової будівлі на території МДУ. Конкурс на архітектурну концепцію проводить інститут "Стрілка", і складається він з двох етапів: спочатку журі конкурсу вибере шість учасників, які пройдуть до другого туру. На другому етапі учасникам належить розробити архітектурні концепції, які будуть відправлені на технічну експертизу. Учасники повинні укластися в будівельний бюджет в 140 млн. доларів.

Реєстрація на конкурс триватиме до 19 листопада. Остаточне ж рішення за підсумками двох етапів конкурсу журі має озвучити в березні наступного року.

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.