Спецпроект

Музей нового покоління відкриють поруч із МДУ ім.Ломоносова

На Воробйових горах поруч із Фундаментальною бібліотекою МДУ буде побудовано Музейно-просвітницький центр - спільний проект Політехнічного музею та університету. Конкурс на архітектурну концепцію проводить інститут «Стрілка».

Про це пише Новая газета

До 2017-2018 рр.. в Москві планують створити музей нового покоління. На основі опитувань та моніторингу аудиторії обіцяють створити екскурсійні, освітні і просвітницькі програми, розраховані на різні вікові, професійні й психологічні категорії відвідувачів. Для демонстрації експонатів будуть використані інноваційні музейні технології. Експозицію збираються розділити на три блоки тем: "Матерія", "Енергія", "Інформація".

Конкурс на розробку концепції музею виграла британська компанія Event Communication. Зараз йде пошук архітектурного вигляду майбутнього центру: крім реконструкції історичної будівлі Політеху із збільшенням публічних просторів, в плані - будівництво нової будівлі на території МДУ. Конкурс на архітектурну концепцію проводить інститут "Стрілка", і складається він з двох етапів: спочатку журі конкурсу вибере шість учасників, які пройдуть до другого туру. На другому етапі учасникам належить розробити архітектурні концепції, які будуть відправлені на технічну експертизу. Учасники повинні укластися в будівельний бюджет в 140 млн. доларів.

Реєстрація на конкурс триватиме до 19 листопада. Остаточне ж рішення за підсумками двох етапів конкурсу журі має озвучити в березні наступного року.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.