Комуністи хочуть повернути Волгограду назву Сталінград

Лідер КПРФ Гєннадій Зюґанов розраховує, що в Росії в найближчому майбутньому буде прийнято рішення про повернення місту Волгограду імені Сталінград.

Про це повідомляє "Інтерфакс"

"Упевнений, що справедливість восторжествує, - заявив Зюґанов на заході в Держдумі, присвяченому 70-річчю Сталінградської битви. - Майже у всіх країнах світу є вулиці, площі, бульвари, які названі на честь Сталінграду, тому буде абсолютно справедливо повернути місту Волгограду його справжнє ім'я - Сталінград".

Російський політик з обуренням заявив, що "на центральних телеканалах спотворюється суть того, що сталося 70 років тому в битві під Сталінградом".

"Сьогодні на різних телеканалах демонструються огидні вироби, які не мають нічого спільного з реальністю тих подій, - обурився Зюґанов. -  Я подивився по телебаченню брудну саморобку про маршала Жукова, де всі звели до побутових описів, але ж бойові операції Жукова досі вивчаються у всіх військових академіях світу.

2 лютого 2013 року в Росії відзначать 70-річчя закінчення Сталінградської битви.

Тим часом активісти громадської організації "Профспілка громадян Росії" в Петербурзі зібрали близько 900 підписів за повернення Волгограду назви Сталінград і повідомили про намір продовжити акцію зі збору підписів як мінімум до середини грудня.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.