У Бухаресті "відреставрували" Леніна у вигляді гідри. ФОТО

У столиці Румунії Бухаресті на постаменті, де колись стояв пам'ятник лідеру партії більшовиків у Російській імперії Володимиру Леніну, встановили реконструйований монумент - тільки з фантастичним покручем замість голови.

Про це повідомляють "Тексти".

Тулуб вождя соціалістичної революції в Росії 1917 року - такий же, який був на старому пам'ятнику, але замість шиї та голови можна побачити чи то стебла квітів, чи то змій.

 За скульптурою - гігантська споруда офіційної газети Компартії Румунії "Скинтея" ("Іскра"). Зараз будівля здається під офіси

Автор незвичайного пам'ятника, румунський скульптор Костин Іоніце, назвав свою роботу "Гідра". За словами митця, мета його роботи – проілюструвати відсутність у громадян цікавості до політичних діячів.

 Румунський Ленін був копією пам'ятника, встановленого біля Московського держуніверститету

Твір сучасного мистецтва розташований в центрі Бухаресту навпроти колишнього "Дому вільної преси". Саме там раніше стояв гігантський пам'ятник Леніну, встановлений у 1960 році.

В 1990-му під час повстання проти лідера румунських комуністів Ніколае Чаушеску пам'ятник був прибраний.

П'єдестал від Леніна простояв порожнім 22 роки

Нагадаємо, в червні 2011 року у столиці Болгарі Софії невідомі розмалювали пам'ятник бійцям Третього Українського фронту, зобразивши їх у вигляді персонажів західної мас-культури.

У лютому 2012-го комісія Київради з питань культури та туризму відмовилась прийняти пам’ятник Леніну на бульварі Шевченка до комунальної власності міста Києва.

Дивіться також: "1989: Суд і страта родини Чаушеску. ВІДЕО"

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.