Спецпроект

Листівки з музею в Петербурзі йдуть у віртуальний простір

Зібрання петербурзького музею листівок будуть оцифровані, і потім листівки викладуть на порталі Президентської бібліотеки імені Бориса Єльцина.

Про це повідомляє Лента.ru

Листівки із зібрань музею будуть викладені на порталі бібліотеки в розділі "Художня фотографія Росії і СРСР". Електронний фонд бібліотеки об'єднує не лише довідники і підручники, а й фотодокументи та інші художні матеріали.

Музей листівки, який є єдиним свого роду в Росії, нараховує близько півмільйона експонатів. Важливу частину колекції складають листівки з видами російських міст, випущені ще до революції.

Музей листівки був заснований 2002 року. Збір його колекції розпочався з дару Олени Ромадановської, яка відправила до Російської національної бібліотеки 17 тисяч листівок. Згодом зібрання поповнилося колекціями інших філокартистів, авторськими листівками художників і архівом Ленінградського клубу філокартистів 1958-1998 років. У музеї також є листівки, випущені в інших країнах.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.