В Києві презентують нову "Історію з грифом "Секретно"

4 жовтня в рамках "Книжкового арсеналу" відбудеться презентація книги історика Володимира В’ятровича "Історії з грифом "Секретно". Нові сюжети".

Презентація відбудеться в залі № 1 "Книжкового арсеналу" (вул. Лаврська, 10-12) о 15:00.

Нагадаємо, що за першу книгу "Історія з грифом "Секретно" автор отримав премію імені Василя Стуса, а в книгарні "Є" книга увійшла в ТОП-10 книг 2011 року.

Непересічні історії життя простих людей і лідерів підпілля, виклики, які стояли перед солдатами і генералами, фантастичні сюжети обвинувачень, створені звичайними слідчими проти найбільших письменників епохи, — В’ятрович оприлюднює раніше недоступні справи, заведені "органами".

У книзі ви зможете прочитати, як зароджувався один із найвідоміших українських політичних проектів ХХ століття — ОУН, що приховували тихі будні "застою", як разом із СРСР розвалювалася найстрашніша спецслужба світу.

Модератор: головний редактор "Історичної правди" Вахтанг Кіпіані.

Книга "Історія з грифом "Секретно". Нові сюжети" видана у вересні 2012 року в рамках проекту "Наш формат історії", що є спільною видавничою програмою мистецької агенції "Наш формат", Центру досліджень визвольного руху та видавництва "Часопис".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.