В Києві презентують нову "Історію з грифом "Секретно"

4 жовтня в рамках "Книжкового арсеналу" відбудеться презентація книги історика Володимира В’ятровича "Історії з грифом "Секретно". Нові сюжети".

Презентація відбудеться в залі № 1 "Книжкового арсеналу" (вул. Лаврська, 10-12) о 15:00.

Нагадаємо, що за першу книгу "Історія з грифом "Секретно" автор отримав премію імені Василя Стуса, а в книгарні "Є" книга увійшла в ТОП-10 книг 2011 року.

Непересічні історії життя простих людей і лідерів підпілля, виклики, які стояли перед солдатами і генералами, фантастичні сюжети обвинувачень, створені звичайними слідчими проти найбільших письменників епохи, — В’ятрович оприлюднює раніше недоступні справи, заведені "органами".

У книзі ви зможете прочитати, як зароджувався один із найвідоміших українських політичних проектів ХХ століття — ОУН, що приховували тихі будні "застою", як разом із СРСР розвалювалася найстрашніша спецслужба світу.

Модератор: головний редактор "Історичної правди" Вахтанг Кіпіані.

Книга "Історія з грифом "Секретно". Нові сюжети" видана у вересні 2012 року в рамках проекту "Наш формат історії", що є спільною видавничою програмою мистецької агенції "Наш формат", Центру досліджень визвольного руху та видавництва "Часопис".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.