Знайдено найдавніше поховання майя

Поховання верховного правителя майя, зроблене в 770-510 роках до нашої ери, виявлено в районі південного узбережжя Гватемали.

Про це повідомляє УП.Життя.

Знайдену могилу вчені вважають найстародавнішою з усіх, що були коли-небудь виявлені на території Месоамерики - історико-культурного регіону, який простягається від центру Мексики до Гондурасу і Нікарагуа.

Археологи назвали правителя мовою майя - K'utz Chman, але його справжнє ім'я невідоме. 

У гробниці не знайдено збережених людських останків, однак там лежали прикраси з напівдорогоцінного каменю жадєїта, розташування яких говорить про те, що вони були пришиті на одяг похованого, а також на браслети і стегнову пов'язку. 

У склепі також знайдено шість фігурок жінок, виточені з каменю. Поховання відноситься до середнього докласичного періоду ери майя в Месоамериці. 

За словами дослідників, ця гробниця - одна з найвидатніших археологічних знахідок, зроблених на території Гватемали за останній час.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.