Спецпроект

В Макіївці можна побачити спадок Джарти за дві гривні. ФОТО

У Макіївському міському художньо-краєзнавчому музеї відкрився експозиційний зал, присвячений пам'яті покійного екс-мера міста Макіївки і екс-прем'єра Автономної республіки Крим Василя Джарти.

Про це повідомляє сайт 0623.com.ua. 

Експозиція серед іншого включає в себе особисті фотографії  - в тому числі дитячі світлини. Їх, як і більшість експонатів, в музей віддала родина Василя Джарти.

В експозиції представлені дитячі світлини Джарти

Також тут можна побачити стенди, присвячені депутатській діяльності, роботі в міністерстві охорони навколишнього середовища і  кримському періоду життя Джарти. Окремий експонат - робочий стіл Джарти. Поруч панно, виконане з бурштину, з кабінету "донецького" керівника Криму.

Робочий стіл Джарти
Стенди експозиції меморіального залу

Є тут нагороди, особисті речі, іменні подарунки: музична шкатулка і авторське видання.

Усі охочі мають можливість побачити все це на власні очі і подивитися фільм про Джарти, залишити свій коментар у журналі відвідувачів. Квиток на відвідування залу Джарти коштує 2 гривні.

Голова Ради міністрів Автономної республіки Крим Василь Джарти помер в ніч на 17 серпня в 2011 році після важкої хвороби.

Джарти в 1998-2002 роках обіймав посаду заступника голови Гірницької райради в Макіївці, заступника з питань діяльності виконавчих органів ради, виконуючого обов'язки Макіївського міського голови, мера Макіївки.

Більше про Джарти і його політичний шлях читайте на "Українській Правді"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.