У Вікіпедії з'явилася стаття про український історичний роман

В українській Вікіпедії з'явилася стаття "Український історичний роман", присвячена художнім творам про українську історію.

У статті "Український історичний роман" ідеться про романи, засновані на історичному сюжеті, який відтворює в художній формі якусь епоху, певний період історії України чи українських земель.

У статті міститься перелік творів української літератури цього жанру, сформований за хронологією періодів історії України, які в них описані.

Охочі запрошуються доповнювати статтю.

Як відомо, минулого тижня кількість статей в українській Вікіпедії перевалила за 400 тисяч.

У грудні 2011-го головну премію "Книга року ВВС" отримав історичний роман про Україну XIV сторіччя "Сині Води".

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.