СПІЛЬНИЙ ПІДРУЧНИК З ІСТОРІЇ ГОТОВИЙ

Україна і Росія завершили підготовку спільного посібника з історії для вчителів, заявив міністр освіти і науки Російської Федерації Дмітрій Ліванов. Hовий підручник називається "Росія і Україна на перехрестях історії".

Про це повідомляє LB.ua.

Посібник був створений спільним колективом авторів і презентовний на днях освіти і науки РФ в Україні.

Книга складається з чотирьох розділів-модулів: "Культура Давньої Русі", "Російське дворянство і українська шляхта в повсякденні й соціально-політичному житті XV-XVII ст", "Повсякдення радянської людини у другій половині ХХ століття", "Значення Києво-Могилянської Академії у розвитку української та російської освіти".

"Найбільш прискіпливий і недоброзичливий критик, прочитавши ці модулі, не зможе знайти в них жодної сторінки тексту, яка б не вирощувала українця патріотом України, а росіянина - патріотом Росії", - прокоментував новий підручник міністр освіти і науки України Дмитро Табачник.

Голова російського колективу авторів Алєксандр Чубар'ян (ліворуч) подарував екземпляр посібника міністру Ліванову. Фото: strf.ru

Посібник призначений для вчителів і не є обов'язковим для прочитання школярами.

Це перша частина з планованої серії посібників. Нагадаємо, що голова українського колективу авторів цього підручника, директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти України Олександр Удод заявив, що робота буде безперервною: "Ми будемо рухатися далі, доки не створимо універсальний учительський посібник, який повністю охоплює всі теми, всі курси історії, які викладають і в Україні, і в РФ".

Як відомо, в жовтні 2010 року міністр освіти України Дмитро Табачник заявив, що створено міждержавну робочу групу з підготовки спільного українсько-російського посібника для вчителів з історії.

Голова російського колективу авторів цього підручника Алєксандр Чубар'ян вважає, що від перебування у складі Російської імперії, а потім СРСР українці отримали не тільки негатив, але й навпаки.

Ряд українських істориків заявляв, що написання такого підручника є нереальним.

У вересні 2011 року голова МЗС Росії Сєргєй Лавров стверджував, що написанню підручника заважають "націоналістичні настрої".

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.