У КРИМУ ВІДКРИЮТЬ ПАМ'ЯТНИК МИКОЛІ ДРУГОМУ

У селищі Новий Світ (Судакська міськрада, Крим) 28 вересня відкриють пам'ятник князю Леву Голіцину і Миколі II.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на прес-секретаря Будинку шампанських вин "Новий Світ" Валентину Марущак.

Пам'ятник презентують в рамках конкурсу "Дні Голіцина", який буде проходити в Новому Світі з 27 по 30 вересня. У церемонії відкриття візьмуть участь нардеп-"регіонал" Борис Дейч, директор заводу шампанських вин "Новий Світ" Яніна Павленко, мер Судака Володимир Серов.

"Цього дня селище і завод будуть святкувати дні народження, - зазначила Марущак. - Відбудеться відкриття пам'ятника, в цей же час проходитиме нагородження кращих жителів селища та концертна програма".

За її словами, пам'ятник являє собою скульптуру князя Голіцина з імператором Миколою II. Ескіз виготовлений за старовинною фотографією, зробленою під час приїзду царя в Новий Світ.

Дивіться також:

В Одесі відкрили меморіал Олександру ІІ. ФОТО

Нащадки Романових вимагатимуть від Путіна поховання дітей Миколи ІІ

Києву достатньо меморіальної дошки на честь Столипіна - Кулиняк

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.