Спецпроект

З'явився онлайн-посібник на базі виставки "Голокост від куль"

В інтернеті презентовано "Біль пам'яті" - мультимедійний навчально-методичний посібник для вчителів загальноосвітніх закладів до виставки "Голокост від куль: масовий розстріл євреїв в Україні у 1941-1944 рр".

Новий посібник з використанням відеосвідчень очевидців - тепер онлайн:

Про це повімляє сайт Університуту Південної Каліфорнії.

Виставка була створена у 2007 році Меморіалом Шоа (Париж, Франція) та Асоціацією Яхад - Ін Унум (Yahad-In Unum - "Разом") за підтримки Foundation for the Memory of the Shoah та в партнерстві з радіостанцією France Culture та журналом "L'Histoire".

Організація виставки в Україні здійснюється Фондом Віктора Пінчука. Виставку вже побачили кияни та харків'яни, відкриття у Дніпропетровську заплановано на 28 вересня.

Посібник дає можливість одночасно розглянути історію Голокосту в двох перспективах -- загально-історичній та через історію пересічної людини.

До мультімедійного комплекту входять DVD з відеосвідченнями очевидців з колекції "Яхад - Ін Унум" та з Архіву візуальної історії Інституту Фонду Шоа Універсітету Південної Каліфорнії, а також рекомендації щодо їхнього використання, покроковий план уроку, історичні документи, карти та інші додаткові ресурси.

Пропоновані матеріали можуть бути використані на уроках історії України першої половини ХХ століття, спецкурсах з історії, спрямованих на вивчення тоталітаризму, диктаторських режимів ХХ століття, а також на заняттях правознавства, спрямованих на вивчення геноциду як юридичного поняття, суспільствознавства, етики, філософії тощо.

Детальніше про виставку "Голокост від куль" читайте у підпроекті ІП

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.