НІМЕЧЧИНА ВІДМОВИЛАСЯ ПЛАТИТИ ГРЕЦІЇ ЗА ДРУГУ СВІТОВУ

Міністерство зовнішніх справ Німеччини заявило, що німецький уряд вирішив - питання відшкодувань не обговорюється. Греція залишиться без виплат.

Про це повідомляє "Ґазета Виборча" з посиланням на агенцію "Франс пресс".

"Для нас дискусія на цю тему завершена, - додав речник МЗС. - Я не знаю про проведення між Берліном та Афінами будь-яких переговорів із цього приводу".

Минулого тижня міністерство фінансів Греції оголосило про створення робочої групи, яка займеться пошуком архівних документів, котрі обґрунтують вимоги фінансової компенсації від Німеччини за знищення під час Другої світової війни.

Раніше грецьке МЗС заявляло, що ніколи не відмовлялося від німецьких репарацій. Проте претензії до Берліну будуть висунуті "у свій час і після солідної підготовки".

Як відомо, у вересні цього року заступник міністра фінансів Греції повідомив, що грецький Мінфін має намір вимагати виплати репарацій від Німеччини через збитки, завдані країні під час Другої світової війни.

Конституційний суд Німеччини ухвалив в березні 2006 року, що країна не повинна виплачувати компенсацію особам про відшкодування збитків за військові злочини, скоєні під час Другої світової війни.

У 2010-му німецьке МЗС наголошувало, що Німеччина виплатила 74 мільйонів доларів грецьким жертвам нацистських злочинів за договором 1960 року - на додаток до коштів, що виплачуються жертвам примусової праці часів Третього Рейху.

Крім цього, німецька влада звертає увагу на надану в рамках програми інтеграції Греції до ЄС допомогу, яка оцінюється у 16 млрд євро.

В лютому цього року Міжнародний суд у Гаазі дозволив Німеччині не платити родичам людей, убитих під час Другої світової війни.

В жовтні 2010-го Німеччина завершила виплату репарацій, передбачених Версальським договором 1919 року після Першої світової війни.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.