Спецпроект

В музеї мадам Тюссо поповнення. ФОТО

В музеї воскових фігур мадам Тюссо з'явився гравець футбольного клубу "Барселона", Леонель Мессі. На підході - копія творця Apple, Стіва Джобса.

Про це повідомляє Спілка користувачів iPhone та iPad.

Приурочили появу Стіва Джобса у мадам Тюссо до річниці смерті творця Apple. Виглядає восковий Джобс надзвичайно реалістично.

Технології створення фігур за 200 років практично не змінились

Фігура обійшлася творцям в $ 200 000 і стала результатом тримісячної кропіткої роботи команди досвідчених скульпторів. Восковий двійник буде офіційно представлений громадськості 27 вересня 2012 в Гонконзі, після чого почнеться його тур по інших містах Азії.

Тим часом футболіста Леоніла Мессі вже можна подивитись в музеї. Він застиг у позі переможця з піднятими догори руками.

У роботі над восковими фігурами й донині використовується та сама методика, яку вперше застосувала мадам Тюссо більше двох сотень років тому. Анатомічні пізнання скульпторів дозволяють їм створювати більш ніж достовірні зображення. При роботі над восковою фігурою волоски вставляються в голову вручну невеликими прядками - за допомогою спеціальної роздвоєної голки. По завершенні цієї процедури волосся миється, підстригається і укладається. Кожна риска промальовується за допомогою гуаші, прожилки на білках очей створюються за допомогою тонких шовкових ниток.

 Обличчя Стіва Джобса виглядає дуже реалістично

 

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.