Спецпроект

Мумія "Алтайська принцеса" отримала прописку

Мумія "Алтайської принцеси" - унікальний експонат, знайдений археологами 19 років тому - доставлять в музей Горно-Алтайська.

Про це пишуть Аргументы и факты.

 

Мумію доставлять з Новосибірська на гелікоптері, після чого її зустрінуть в аеропорту Горно-Алтайська. Зберігатися "Алтайська принцеса" буде в національному музеї республіки Алтай, де нещодавно була закінчена глобальна реконструкція, сумарна вартість якої склала близько 750 мільйонів рублів.

Реконструкція музею проводилася, в першу чергу, для того, щоб забезпечити всі необхідні умови для зберігання мумії стародавньої жінки.

Урочисте відкриття музею, головним експонатом якого стане мумія "принцеси Укок", відбудеться 26 вересня.

Мумія жінки була виявлена ​​експедицією новосибірського археолога Наталії Полосьмак в 1993 році в кургані скіфського часу на Алтайському плато Укок біля кордону з Монголією. Гірські жителі вважають знахідку археологів своєю прародителькою й називають її "Алтайська принцеса".

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.