У Київ приїде русинський історик Павло Маґочій

21 вересня о 17.00 у Будинку вчених НАНУ відбудеться зустріч із канадсько-американським науковцем, очільником кафедри українознавчих студій у Торонтському університеті, професором Павлом-Робертом Маґочієм.

Про це повідомляє видавництво "Критика".

Під час зустрічі проф. Маґочій представить українське видання своєї науково-популярної книжки "Ілюстрована історія України", яка нещодавно вийшла у видавництві "Критика".

За повідомленням видавницства, "Ілюстрована історія України" – це популярний, проте зіпертий на міцному академічному ґрунті синтез, що має на меті не тільки дати широкій аудиторії стислий, захопливий, динамічно викладений огляд історії України від античности аж до "постпомаранчевого" сьогодення, але й дослівно зобразити цю історію за допомоги детальних мап і численних ілюстрацій.  

Перед читачем постане вельми цілісний образ навдивовижу розмаїтої та багатокультурної цивілізації.

На відміну від більшости дослідників, автор дивиться на свій предмет під територіальним і мультикультурним, а не етно-національним кутом зору, і його увагу привертають, нарівні з українцями, всі народи, що колись жили на теренах нашої країни в її чинних кордонах.

Оскільки українську землю населяють різні народи, їхні історії та культурні здобутки складають український історичний процес, і події, пов’язані з кримськими татарами чи поляками, росіянами чи ромами, греками чи євреями, є частиною української історії, якщо вони відбувалися в межах сучасної України.

Зустріч відбудеться у Зеленій залі Будинку вчених НАН України (вул. Володимирська, 45–А).

Павло Роберт Маґочій - канадський історик, професор історії та політології Торонтського університету, президент Світового конгресу русинів та автор книг з історії русинів.

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.