Спецпроект

В Пирогово - "Осінь весільна"

16 вересня 2012 року з 12:00 до 17:00 год. у Національному музеї народної архітектури та побуту України відбудеться свято “Осінь весільна”. У виконанні фольклорних колективів з Київщини, Черкащини, Вінничини, Сумщини, Житомирщини та Чернігівщини буде показано різні весільні обряди.

Про це повідомляє УНН.

На експозиції "Середня Наддніпрянщина" та  на сцені Співочого поля Музею будуть показані весільні обряди: випікання та прикрашання короваю, дівич-вечора, розплітання коси, приїзду молодого, зустрічі невістки, викупу та скривання молодої, снідання тощо. Цікавими для відвідувачів будуть і запросини на весілля, учасниками якого можуть стати саме вони.

Окрім того на Співочому полі буде організовано виставку-продаж весільного печива (короваї, шишки, верчі, пташки, голуби) тощо. А також весільної атрибутики виготовленої народними майстрами (весільні рушники, віночки, ікони, прикраси,  весільний народний одяг) тощо. Відвідувачів свята навчать виготовити весільну витинанку та виплести барвінковий вінок. На святі можна буде побачити і нові колекції від молодих етнодизайнерів, які покажуть свої весільні колекції.

Всіх бажаючих пригощатимуть короваєм та весільним тортом.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.